ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Londýně rozdali NME Awards

0 Redakce 25.2.2011

Přehledu nominací na letošní udílení NME Awards dominovala indierocková kapela Foals. Ve středu večer si ale pětičlenná kapela z Oxfordu ze slavnostního ceremoniálu v londýnské O2 Academy Brixton odnesla pouze jedno prvenství, a to v kategorii Nejlepší skladba za písničku Spanish Sahara.

Nejlepší britskou formací se nakonec stali Muse, kteří tak obhájili loňské prvenství. Nejlepší mezinárodní kapelou se stali My Chemical Romance, kteří si odnesli cenu i za skladbu Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na). Nejlepší zahraniční album nahráli loni Arcade Fire (The Suburbs) a nejlepší koncertní kapelou se stali skotští Biffy Clyro, které jsme měli možnost vidět loni na podzim i v pražském Lucerna Music Baru.

Nejlepší obal má album Klaxons nazvané Surfing The Void. V kategorii nejlepší sólový interpret zase triumfovala anglická folková zpěvačka Laura Marling a cenu pro nejlepší novou skupinu dostali popoví Hurts, kteří vystoupí 13. března poprvé v Praze..

Dave Grohl, zpěvák a kytarista americké skupiny Foo Fighters a bývalý bubeník Nirvany, si převzal cenu Godlike Genius a britská hudebnice PJ Harvey si odnesla cenu nazvanou Teenage Cancer Trust Outstanding Contribution To Music Award.

Ocenění pro nejhůře oblékanou osobnost získal kanadský zpěvák Justin Bieber. Za desku My World dostal nádavkem cenu pro nejhorší album. Nejhorší kapelou jsou už třetí rok po sobě Jonas Brothers.

JŠp