ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12142 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V listopadu vyjde záznam koncertu Queen z roku 1975

0 Redakce 29.10.2015

O tom, že britská kapela Queen patří k největším hudebním legendám, není třeba pochybovat. O to víc je potěšující, když je v archivu objeven nějaký raritní materiál, o jehož existenci fandové sice vědí, ale doposud neměli možnost si ho vychutnat v poklidu svého domova. Již 20. listopadu se na trhu objeví další takový hudební skvost!

Psal se rok 1975 a byl Štědrý večer. Členové kapely Queen ale netrávili tento sváteční čas se svými blízkými, čekal je totiž koncert v londýnském Hammersmith Odeonu, který byl zároveň natáčen televizí. Kapela zrovna válcovala hitparády a tuto v mnoha směrech výjimečnou show absolvovala v rámci turné, které následně pokračovalo do Ameriky a Japonska.

A právě tento koncert se v listopadu objeví v obchodech pod názvem A Night At The Odeon – Hammersmith 1975 na CD, dvou vinylech, ale i DVD a Blu-ray a samozřejmě bude dostupný i digitálně. „Tento koncert pro nás byl hodně výjimečný. Bylo to totiž úplně poprvé, co jsme celou show hráli kompletně pro televizi. Navíc to byla Vánoční show,“ uvádí kytarista Brian May a dodává: „Po skvělých záchranných pracích a přenesení do digitálního formátu je kvalita záznamu úžasná. Ta energie, kterou jsme tehdy vnímali, je i nyní cítit velmi silně.“

Kapela Queen během show odehrála patnáct písní ze svých čtyř prvních alb, které během vánočního koncertu doplnily i čtyři coververze známých klasik. Koncert se uskutečnil v době, kdy Queen již devět týdnů ovládali britskou singlovou hitparádou svým hitem Bohemian Rhapsody. Kromě této písně, která samozřejmě taktéž zazněla, se můžeme těšit na živé verze známých písní Killer Queen, Keep Yourself Alivenebo God Save The Queen.

Vizuální formáty titulu A Night At The Odeon – Hammersmith 1975 nebudou obsahovat pouze legendární vánoční show, ale i dva bonusy. Prvním bude dvaadvacetiminutový dokument obsahující doposud nikdy nezveřejněné interview s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, ve kterém se oba protagonisté rozpovídali o koncertě v londýnském Hammersmith Odeonu. Druhým bude záznam tří písní ze show Live At The Budokan – Japan 1975, jmenovitě songů Now I’m Here, Killer Queen and In The Lap Of The Gods, které byly zaznamenány během koncertu na Dálném východě.

Tagy: ,