ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V listopadu přijede Diana Krall

0 Petr Hašek 29.8.2012

12. listopadu 2012 vystoupí v Praze v Kongresovém centru kanadská jazzová zpěvačka Diana Krall. Živě představí nové studiové album Glad Rag Doll, které vyjde letos 2. října.

Krall se vrací do České republiky již po několikáté. Její poslední vystoupení v roce 2009, jež se konalo taktéž v pražském Kongresovém centru, bylo beznadějně vyprodané.

Její nové album je radostnou a dobrodružnou poutí zkoumající nové zvuky, novou instrumentaci a nové hudebníky. Jeho ústřední hvězdou je zpěvačka a klavíristka, tentokrát jako rošťanda s dobrým smyslem pro humor a novým smyslem pro něhu a důvěrnosti. „Šli jsme do studia s tím, jako by všechny skladby vznikly včera. Nechtěla jsem natočit nějakou dobovou nostalgickou desku,“ říká Krall.

Písně měla kolem sebe celý život. Ať už jako dítě doma, nebo i na její současné adrese ji obklopují hromady starých desek přehrávaných na rychlost 78 otáček za minutu a stránky s notami vzácných hudebních drahokamů, písní, jejichž lesk se ani během častého hraní nevytratil. Nové písně můžeme směle nazvat jako „písničky dvacátých a třicátých let interpretovaných v 21. století“.

tz