ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7562 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V létě se začne natáčet komedie Teorie Tygra

0 Richard Winter 26.6.2015

První klapka nového českého filmu Teorie Tygra padne 4. srpna, natáčet se bude do konce září. “Komedie pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži” je celovečerním debutem režiséra a scenáristy Radka Bajgara. Spoluautorkou scénáře je Mirka Zlatníková.

Hlavního hrdinu, úspěšného veterináře, si zahraje Jiří Bartoška (na snímku) a jeho manželku Olgu Eliška Balzerová. V dalších rolích se objeví Táňa Vilhelmová, Jiří Havelka, Pavla Beretová, Jakub Kohák, Iva Janžurová, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Milan Lasica, Klára Melíšková a další.

Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše. Film je též o jeho ženě, která to prostě myslela dobře: za manželství i svého muže obětavě převzala zodpovědnost, protože muži toho nejsou schopni: “Jsou to takoví tygříci: cení to zoubky, loví to, utíká, sem tam kousne, ale pro praktický život to moc vybavené není. Musí se to ochočit, nakrmit a domestikovat.”

Revolta starého pána rozkolísá zavedené pořádky i v rodinách jejich dětí. Mladí by si to rádi zařídili lépe, ale zničující rodinná strategie pomalé přeměny z tygrů na králíky má hluboce zapuštěné kořeny.

Radek Bajgar má v roli producenta za sebou řadu úspěšných televizních projektů, např. Ulice, Expozitura, Kriminálka Anděl, Okresní přebor, Comeback, Dokonalý svět, Soukromé pasti. S Mirkou Zlatníkovou napsal scénář 13 dílného seriálu Neviditelní, který také režíroval. K realizaci Teorie Tygra přizval kameramana Petra Koblovského, střihače Jana Mattlacha, kostýmní výtvarnici Katarínu Hollou, architektku Noru Sopkovou, zvukaře Radima Hladíka ml. a další zkušené profesionály. Producentem filmu je Petr Erben.

“Útěková roadmovie dovoluje komediální pohled na tak vážné téma, jako je svoboda v manželství. Zatímco v minulosti obvykle trvalo manželství sotva jednu generaci, dnes v něm máme prožít šedesát i více let. Abychom mohli být v manželství tak dlouho spokojeni, neřkuli šťastni, měli bychom si ho nově definovat, humanizovat ho a možná i trochu rozvolnit. A hlavně o tom mluvit. Nedorozumění oběma partnerům zbytečně ničí život. Než přijdou na to, kde je chyba a co by jim naopak vyhovovalo, tak je konec. Přesně to se stalo některým našim postavám,” podotkl Radek Bajgar.