ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21148 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V lednu vyjde album Eda Sheerana

0 Redakce 23.12.2011

Britský písničkář Ed Sheeran přesně ví, kam směřuje a jak se tam dostat. Oplývá sebejistotou, která nadchne i udiví, ale je také otevřený. Sebejistotu nestaví na písničce jiného autora, ale na stovkách koncertů, které odehrál sám se svou kytarou.

Jeho písně inspirovali Jay-Z i Damien Rice. Vyprávějí o městě, které miluje, a o lidech v něm. Vyprávějí o lidech, které město stvořilo i zničilo. Jsou o lásce a ztrátách, jsou veselé, když je veselé chcete. Sheeranova směs talentu a nadání je ohromující.

Vyrostl v Suffolku, kde se naučil hrát na starou kytaru, kterou mu věnoval jeho strýček. V jedenácti letech se náhodou setkal s Damienem Ricem, a to jej inspirovalo ke skládání vlastních písniček.

V lednu 2011 vydal minialbum  No. 5 Collaborations s hostujícími špičkami britského hip hopu a grimu jako jsou Devlin, Wretch 32, Dot Rotten, P Money, JME a Wiley. V  iTunes žebříčku vylétl na druhé místo během dne. Jediný umělec, na kterého Sheeran nedosáhl, byla Rihanna. Když mu telefonicky gratuloval Elton John, došlo mu, jak velká už je jeho sláva. Zakrátko podepsal smlouvu s labelem Asylum a jejím výsledkem je album nazvané jednoduše +. V Čechách se na pultech objeví v lednu 2012, v Británii je už znají od září.

JŠp