ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11904 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V knize Cizí země se zjišťuje, kdo stojí za zmizením šéfky britské MI6

0 Richard Winter 15.4.2016

Britská tajná služba má vážný problém: beze stopy zmizela Amelia Leveneová, která se má za šest týdnů stát první šéfkou MI6 v historii. Její nalezení je poslední šance pro propuštěného agenta Thomase Kella, aby se očistil… Špionážní thriller Charlese Cumminga Cizí země, při jehož psaní autor čerpal z vlastních zkušeností ze spolupráce s britskou tajnou službou, byl přeložen do devíti jazyků a filmová práva zakoupil britský herec Colin Firth. V překladu Pavla Kolmačky vydává Vyšehrad.

Postarší pár, který tráví vysněnou dovolenou v Egyptě, je brutálně zavražděn. Několik dní poté je přímo na ulici v Paříži unesen mladý francouzský účetní. A když na jihu Francie beze stopy zmizí Amelia Leveneová, která se má za šest týdnů stát první šéfkou MI6 v historii, je jasné, že britská tajná služba má vážný problém. V zoufalé situaci, již je třeba vyřešit předtím, než se o ní dozví média, se vedení služby obrátí na jednoho ze svých bývalých členů – zkompromitovaného důstojníka MI6 Thomase Kella.

Pro agenta Kella, kterého tajná služba propustila jen několik měsíců předtím, je to poslední šance, jak se očistit, a zadání je jednoduché: stačí, když najde Amelii Levenovou, rychle, v tichosti, za jakoukoli cenu. Stopy vedou do Francie a poté do Tuniska, kde Kell odhaluje šokující tajemství a spiknutí, jež může mít nedozírné následky pro Británii i její spojence. Kniha je prvním svazkem dvojice špionážních thrillerů, propojených hlavními postavami a hybateli děje – šéfkou tajné služby Amelií a propuštěným agentem Tomem Kellem.

Charles Cumming se narodil v roce 1971 ve Skotsku a vystudoval anglickou literaturu na Edinburské univerzitě. V roce 1995 ho kontaktovala britská tajná služba MI6 a nabídla mu spolupráci. Na základě svých zkušeností v MI6 napsal a publikoval román A Spy by Nature (Špiónem od přírody, 2001) a špionážním thrillerům se od té doby soustavně věnuje. Cizí země (A Foreign Country, 2012) je jeho osmým románem a na scénu v něm poprvé vystupuje šéfka MI6 Amelie Leveneová a agent Thomas Kell, kteří se objevují také ve volném pokračování Studenější válka (A Colder War, 2014), jež Vyšehrad rovněž připravuje k vydání.