ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18499 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V knihkupectvích se objevil první díl volné trilogie L. G. W. Perssona

0 Petr Hašek 8.6.2012

Severská detektivka se v posledních měsících stává nepřehlédnutelným fenoménem. Po úspěšných knihách Stiega Larssona, Joa Nesba či Larse Keplera se tuzemským čtenářům poprvé představí Leif Gustav Willy Persson, švédský spisovatel a kriminalista.

Nakladatelství Moba vydá postupně Perssonovu volnou trilogii, jejímž spojujícím prvkem je dodnes nevyjasněná vražda švédského ministerského předsedy Olofa Palmeho. První díl nese název Mezi touhou léta a chladem zimy.

Detektivka Leifa G. W. Perssona Mezi touhou léta a chladem zimy je plná napětí a nečekaných zvratů. Jednoho listopadového večera novinář John Krassner spadl z patnáctého patra studentské koleje. Byla to sebevražda, nebo Johna někdo shodil? Policie se shodla na závěru, že to byla sebevražda. Novinař dokonce nechal dopis na rozloučenou, ve kterém napsal, že svůj život prožil mezi touhou léta a chladem zimy.

I přes tento zajimavý vzkaz se případ zdá jednoznačný a záležitost je odložena. Přesto se našel kriminální ředitel Lars M. Johansson, který oficiálnímu závěru vyšetřování nevěří. Něco se mu na tomto případě nezdá a když se v podpatku Krassnerovy boty nalezne lístek s jeho soukromou adresou, neváhá a pouští se do vyšetřování.

Druhý díl volné trilogie L. G. W. Perssona ponese název V jiném čase v jiném životě. Jeho děj vychází z okupace velvyslanectví Západního Německa ve Stockholmu v roce 1975 teroristy. Třetí díl se bude jmenovat Volně padat jako ve snu a šéf Národní kriminální policie ve Švédsku Lars Martin Johansson v něm dělá rozhodnutí, které bude mít obrovské důsledky.

rwi