ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18349 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V klipu Support Lesbiens se sešly hvězdy

0 Redakce 17.5.2013

Ozzy Osbourne, Lady Gaga, Madonna, Janis Joplin – všechny tyto a řada dalších hudebních ikon se před týdnem sešly na jednom pódiu při natáčení zbrusu nového videoklipu skupiny Support Lesbiens k písni Changes.

„Byl to doslova natáčecí maratón. Během tří dnů jsme vystřídali pět lokací napříč Prahou, použili jsme desítky kostýmů. Když jsem psal scénář, počítal jsem rovnou s možností, že stihneme tak polovinu všech těch nápadů. Doteď jsem překvapený, že jsme to zvládli celé, včetně závěrečného překvapení – Karla Gotta,“ popisuje náročný vznik klipu režisér a autor scénáře Marek Škarpa, který pro natáčení získal i další populární osobnosti.

„Marek Škarpa je spolu s fotografem Petrem Kurečkou autorem benefičního kalendáře Proměny pro nadaci Archa Chantal Poullain, jehož koncept je založen na přeměnách slavných českých osobností v zahraniční hvězdy, povětšinou hudební a filmové. Celý projekt Proměn se mi moc líbí, a když Marek přišel s nápadem využít tohoto námětu pro náš nový klip, který se shodou okolností jmenuje Changes (Změny), byl jsem okamžitě pro,“ říká kapelník a kytarista Support Lesbiens Hynek Toman.

Ve světové zpěváky a hudebníky se tak v klipu promění například herečky Dana Batulková (Ozzy Osbourne), Bára Hrzánová (Tina Turner), Petra Hřebíčková (Madonna) a zpěvačka Martina Pártlová (Slash). Nepřehlédnutelnou uvaděčku ztvárnila Ester Kočičková, dvojrole porotce i účastníka konkursu se zhostili novinář Honza Dědek (publicista + Gene Simmons z Kiss) a  výše zmíněný fotograf Petr Kurečka (vizážista + David Bowie). Celý klip působivě uzavírá Mistr – Karel Gott.

„Karel Gott, to je můj splněný režisérský sen. Říkat největší české hudební hvězdě, co má dělat před kamerou, všechny ty pokyny – akce, stop, Karle, sjedeme to ještě jednou… Bavilo mě, že jsem poznal Karla Gotta jako člověka, který má rád sebeironii a nadsázku. Sám nabídl, že dorazí se svou starou kytarou, vyladil si kostým, přišel s vlastními nápady a s pozitivní energií. A stejně tak Bára Hrzánová nebo Dana Batulková. Dana přijela v devět ráno, měla za sebou natáčení seriálu od pěti ráno, a místo aby šla spát, vysekla na pódiu Ozzyho a od nás jela rovnou na zkoušku do divadla,“ dodává Škarpa.