ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12013 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Kladně se utkají středočeští hudebníci ve finále Skutečné ligy

0 jsk 13.4.2022

Šestnáctý ročník klání mladých středočeských rockových kapel vyvrcholí 24. dubna finálovým koncertem, který je zdarma otevřený široké veřejnosti. Odehraje se v kladenském Domě kultury na náměstí Sítná. Hudebníci ze šesti kapel se utkají o ceny poroty, respektive Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Během finálového koncertu si převezme ocenění i kapela Madam Royal (na snímku), která je vítězem letošního hlasování o nejoblíbenější začínající kapelu veřejnosti.

Od 1. dubna se také spustila registrace kapel do již 17. ročníku.

„Živá vystoupení mladých hudebníků s autorskou tvorbou před porotou a diváky zároveň je pilířem soutěže a všechna soutěžní kola projektu podporujícího jejich růst a motivaci, se odehrávají jako otevřené koncerty přístupné zdarma široké veřejnosti. Proto si finále nenechte ujít. Přijďte se pobavit, podpořit hudebníky, vytvořit atmosféru. Vezměte přátele a oslavme muziku a také fakt, že se můžeme zase bavit společně bez roušek a restrikcí,“ pozval milovníky muziky všeho věku zakladatel soutěže Lukáš Fousek.

Finálový koncert začíná ve 12 hodin, veřejnost ale může přijít kdykoli během odpoledne a večera. Slavnostní vyhlášení vítězů se pak uskuteční kolem 19. hodiny.

„Kapely hodnotím podle celkového dojmu, tedy jak na mě působí frontman, zda komunikuje s publikem a jak to kapele dohromady hraje. Také jestli má kapela sladěnou image, klade důraz na vizuální stránku a zda by mohla zaujmout nové nezávislé posluchače, například na hudebním festivalu, nebo jestli je její tvorba pouze záležitostí takzvaně pro pár přátel,“ prozradila členka poroty, bubenice a umělecká maskérka Jenny Joey.