ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V kině Světozor se uskuteční asijský festival Filmasia

0 Petr Hašek 22.11.2012

V pražském kině Světozor se od 30. listopadu do 2. prosince uskuteční asijský festival Filmasia. Letos nabídne paletu zejména korejských snímků v čele s Kim Ki-dukovou drsnou novinkou Pieta, oceněnou Zlatým lvem v Benátkách, a novým filmem Zloděj, který se stal divácky nejúspěšnějším korejským titulem všech dob.

Po loňském ročníku, který přinesl rekapitulaci tvorby a osobní účast Pong Čoon-hoa se pořadatelé letos zaměří na dalšího světoznámého jihokorejského filmaře – nezávislého solitéra Kima Ki-duka. Českou premiéru Piety doplní výběr z autorovy filmografie.

Uvedeny budou například snímky 3-iron, Samaritánka, Dech, Jaro, léto, podzim, zima… a jaro, které filmovým fanouškům připomenou vývoj tohoto oblíbence světových festivalů. Pietu uvidí zájemci v českých kinech na jaře příštího roku díky společnosti Aerofilms.

Podle ředitelky festivalu Karly Stojákové se letos z finančních důvodů uskuteční v menším rozsahu, než na jaký byli diváci zvyklí. Program nabídne vysokorozpočtovou akční podívanou, film intelektuálními kritiky velmi ceněného Hong Sang-sooa i portrét v Česku velmi dobře známého Kim Ki-duka s jeho nejnovějším snímkem.

Jihokorejský mistr Hong Sang-soo se dal dohromady s francouzskou hvězdou Isabelle Huppertovou a společně natočili komedii V jiné zemi. Ve všech třech částech filmu, odehrávajících se u korejského pobřeží, vystupuje pokaždé jiná žena jménem Anne. A všechny ztvárnila Huppertová.

Přehlídku zakončí největší divácký trhák korejské kinematografie Zloději, který jen v Koreji vidělo už přes 13 milionů lidí, což ho řadí do absolutního čela diváckých žebříčků korejského kina.

rwi