ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4925 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V kině Lucerna začíná jedinečná událost pro milovníky filmu a tance

0 Richard Winter 21.4.2015

Festival tanečních filmů, jediný svého druhu v České republice, vstupuje do čtvrtého ročníku. Od 23. do 25. dubna bude v pražském kině Lucerna k vidění unikátní kolekce desítek filmů dance for camera a tanečních dokumentů z celého světa – od několikaminutových po celovečerní snímky. Festival zahájí slavnostní premiéra filmu Michala Cabana a Vojtěcha Kopeckého Naučená bezmocnost (na snímku), českého reprezentanta žánru dance for camera.

“Film zachycuje výjimečný site specific projekt, který nastudoval Jiří Havelka se souborem VerTeDance v syrovém prostoru  bývalých lázní v paláci Orco,” uvádí k očekávané premiéře umělecká ředitelka Festivalu tanečních filmů Jana Návratová.

Dubnový Festival tanečních filmů je příležitostí k mimořádně intenzivnímu setkání se žánrem dance for camera (tanec pro kameru), který si získává stále větší pozornost a zájem diváků, nejen z okruhu tanečních profesionálů. Lákadlem je vzrušující spojení tance a filmu, pohyb zachycený dynamickým okem kamery, atraktivní obrazové kompozice, atmosféra nabitá emocemi a mnohé další nevídané atributy.

Poprvé se festival konal v listopadu 2009 v kině Světozor. Jeho pravidelnou součástí je praktický workshop Tanec a kamera, který probíhá ve spolupráci s pražskou FAMU a je veden mezinárodně renomovaným tvůrcem. V letošním roce to bude nizozemská režisérka Clara van Gool, autorka kultovního snímku Entre Achilles.