ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11680 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V kině Aero začnou přímé přenosy z Národního divadla v Londýně

0 Petr Hašek 5.9.2012

Cyklus přímých přenosů činoherních představení z Národního divadla v Londýně do kin s názvem NT Live vstupuje do čtvrté sezóny.

Odstartuje 6. září v pražském kině Aero představením Podivný případ se psem – příběhem autistického chlapce, který nesnáší doteky, hnusí se mu některé barvy, ale pamatuje si veškerá hlavní města všech států a všechna prvočísla až do 7507, miluje Sherlocka Holmese, vesmír, vláčky a matematiku.

Hru podle cenami ověnčeného bestselleru Marka Haddona pro divadlo upravili dramatik Simon Stephens a režisérka Marianne Elliottová. Vytvořili fyzickou a intenzivní adaptaci plnou silných hereckých výkonů. Na začátku je krutá vražda psa vidlemi.

Ta odstartuje nepředstavitelné dobrodružství hlavního hrdiny, během kterého musí překonat sám sebe, aby objevil věci nejbližší. Román Marka Haddona se stal roku 2003 absolutním bestsellerem, byl zvolen knihou roku v rámci Whitbreadovy ceny a po celém světě se ho prodalo již přes dva milióny výtisků. V českém překladu kniha vyšla v roce 2003.

Autorem adaptace obtížně zpracovatelného románu je zkušený Simon Stephens, který pro londýnské Národní divadlo nepracuje poprvé. Společně s režisérskou hvězdou Marianne Elliottovou tvoří osvědčený tandem, který je podepsán již pod několika úspěšnými inscenacemi.

V cyklu NT Live letos dále zájemci v kinech v Praze, Plzni a Písku uvidí inscenace Frankenstein, The Last of the Haussmans a Timon of Athens. Předpokládaná délka přenosů jsou tři hodiny včetně přestávek. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s českými a anglickými titulky.

rwi