ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8770 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Kácově začal desátý Sázavafest

0 Redakce 6.8.2010

Již desátý ročník hudebního festivalu Sázavafest začal oficiálně včera odpoledne v Kácově na Kutnohorsku. Tam se akce koná počtvrté. Po prvním ročníku v roce 2001, kdy se uskutečnila v Týnci nad Labem, se dalších pět let konala v areálu Ostrov ve městě Sázava.

Včera večer se na přehlídce představily první hvězdy, sice především domácí kapely Kryštof, Wohnout a Sto zvířat. Dnes jsou na programu sety formací Boban Markovič Orkestar ze Srbska, Papa Roach z USA, Marty Kubišové, Monkey Business nebo Tata Bojs. V sobotu bude akce vrcholit sety kapel Chumbawamba (Velká Británie), Leningrad Cowboys (Finsko) a koncertem českého skladatele a kytaristy Ivana Krále, který žije v Americe a v rodné zemi se představí po třech letech.

Pořadatelé také  nachystali některé speciální „narozeninové“  koncerty kapel, které připomenou desáté výročí festivalu. Je také připraven blok vystoupení skupin, kteří se představily na prvním ročníku. Hrát se bude na pěti pódiích, vystoupí na 130 účinkujících. Akce skončí v neděli nad ránem.

JŠp