ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Humpolci se uskuteční 12. ročník festivalu Film a dějiny

0 Richard Winter 12.8.2013

V Humpolci se uskuteční 12. ročník festivalu Film a dějiny. Letošním tématem festivalu je Čas bezčasí, filmy i přednášky se budou zabývat posledními dvěma dekádami diktatury proletariátu v Československu a Polsku od konce 60. let až do pádu obou komunistických režimů. Filmové projekce, videoprojekce, přednášky a literární pásma se uskuteční od 20. do 25. srpna tradičně na nádvoří a ve sklepení hradu Orlík.

Letos poprvé festival spolupracuje s polským kulturním institutem, s litevským filmovým centrem ve Vilniusu a maďarským kulturním střediskem. Organizátoři se snaží přinést hlavně polské novinky, které český divák nenajde v české distribuci.

Návštěvníci uvidí například televizní minisérii polské režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř, snímek Pavla Juráčka Případ pro začínajícího kata či dokument Olivera Morgensterna Maliny Rok bez Magora. Přednáška historika Petra Kopala doplněná projekcí se bude zabývat československou filmovou a televizní tvorbou za normalizace.

Také v příštích letech hodlá festival Film a dějiny klást větší důraz na otevření projektu pro spolupráci se zahraničními partnery ze střední Evropy, hlavně ze zemí Visegrádské čtyřky.