ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29836 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V dubnu se představí v kinech šestý díl básníků

0 Richard Winter 23.3.2016

Po dvanácti letech se v kinech od 14. dubna objeví další díl série režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka o básnících. v šestém pokračování pod názvem Jak básníci čekají na zázrak aneb Jak už básníci opravdu dospívají… se mimo jiné představí Markéta Hrubešová, Denisa Nesvačilová, Pavel Kříž, Linda Rybová a David Matásek.

V pokračování básníků jsou Štěpán, Kendy a Karas stále kamarády. Jejich smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s neuspořádanými životy.

Kendy má plné zuby reklam a jde za svým snem natočit celovečerní film. Karase zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán je zástupcem primáře v nemocnici, kde válčí s neústupnou ředitelkou, jeho starou známou Vendulkou “utěšitelkou”. Největší starostí je pro něj třináctiletý syn, kterého vychovává sám. Jeho kamarádi se rozhodnou, že pro něj najdou tu pravou.

Komedie, která se natáčela v Praze, Kladně, Litoměřicích a Mělníku, opět přináší písničky Jaroslava Uhlíře, kterého doplnil Ondřej Brzobohatý, i kreslené pasáže Adolfa Borna. Herci se vrátí v téměř celé sestavě. Objeví se i nové tváře, například Linda Rybová, Nela Boudová, Eva Holubová, Jiří Lábus, Josef Abrhám a Filip Antonio coby Štěpánek junior.

První díl série nazvaný Jak svět přichází o básníky přišel do kin v roce 1982. Na něj navázaly snímky Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Jak básníkům chutná život (1987), Konec básníků v Čechách (1993) a konečně Jak básníci neztrácejí naději (2003). Celkem je v kinech zhlédlo téměř šest milionů diváků, jejich sledovanost při nesčetných reprízách v televizi se dá počítat na desítky milionů.