ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13479 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Divadle Hybernia v muzikálu Zorro zazní hudba Gipsy Kings

0 Richard Winter 10.9.2013

Pražské Divadlo Hybernia uvede 16. října premiéru muzikálu Zorro. Autory původního libreta jsou Stephen Clark a Helen Edmundsonová, českého překladu Petr Gazdík a Jan Šotkovský. Huda pochází z dílny slavné kapely Gipsy Kings (na snímku). Muzikál byl poprvé uveden v Congress Theatre v Eastbourne mezi 4. a 8. březnem 2008, v červenci téhož roku se přesunul na West End. Po pěti letech od londýnské premiéry ho jako první v České republice uvedlo Městské divadlo Brno.

Pod vedením režiséra Petra Gazdíka se v titulní roli představí Marek Holý, zápornou postavu Zorrova bratra Ramona ztvární Roman Vojtek, cikánskou krásku Inez zahraje Monika Absolonová, mladou Luisu pak Radka Pavlovčinová.
Muzikál Zorro je příběhem dvou bratrů, prvorozeného Ramona (Vojtek) a mladšího Diega (Holý).

Ramon je krutým a ambiciózním protikladem mladého a nespoutaného Diega, kterého bratrův teror rodného městečka přivede zpět ze zámoří. Zahalen černou maskou se Diego stává Zorrem. “Nemůžu se dočkat akrobatických kousků, které v představení budou, a hlavně famózní muziky od Gipsy Kings,” uvedl Holý.

Na svého záporáka Ramona se těší i jeho muzikálový bratr Vojtek. “Konečně jsem se dostal do věku, kdy můžu začít ztvárňovat charakterní role. Dokonce při prvním vstupu na jevišti odsoudím k smrti hned tři lidi,” pochlubil se. Divokou cikánku Inez, která není Zorrovou láskou, ale kamarádkou, si vychutná zkušená muzikálová herečka Absolonová.

Muzikál Zorro vznikl podle románu Zorro: legenda začíná (2005) chilské spisovatelky Isabel Allendeové. Zorro je fiktivní literární postava, kterou v roce 1919 vytvořil americký spisovatel Johnston Mcculley. Postava se posléze z knih dostala na filmová plátna, do televizí, komiksů, videoher apod. Původně jde o španělského šlechtického kavalíra jménem don Diego de la Vega, který si vezme černou masku a změní se na odvážného mstitele Zorra, který ochraňuje chudé a utlačované a mstí se za bezpráví a nespravedlnost.