ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4762 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V detektivce Skládačka opět případ řeší Frank Quinn

0 Richard Winter 7.6.2016

Skládačka. Sériový vrah v ní vidí smysl. Velký a velmi morbidní. Více v novém příběhu od Johna Lutze. Sériový vrah, který ze svých obětí vytváří skládačky. A známý detektiv Frank Quinn, který se snaží a musí poskládat celý případ dřív, než šílený pachatel udeří znovu.

Americkému spisovateli Johnu Lutzovi právě vychází další kriminální příběh z oblíbené série – v hlavní roli se soukromým očkem Frankem Quinnem. Jeho případy jsou českému čtenáři dobře známé a vždy také netrpělivě očekávané. I ve svém nejnovějším románu přivádí klasik žánru na scénu soukromého detektiva Franka Quinna, který se proslavil jako neomylný lovec sériových vrahů.

Tentokrát proti Quinnovi stojí drobný mužík s podivně odstávajícím uchem, který od médií dostal příznačnou přezdívku Skřet. Mysl sériového vraha je vždy, jaksi už z podstaty, značně odlišná od mysli běžného člověka, ale v tomto případě to platí dvojnásob. Zvrácenost tohoto pachatele děsí i samotného Quinna. Skřet má totiž velmi podivnou zálibu. Už od dětství nesmírně rád rozebírá všemožné předměty a pak je zase úhledně skládá. Dokud tuto svou nutkavou potřebu uspokojoval prostřednictvím domácích spotřebičů, nikomu to nevadilo, ale teď je situace jiná. Skřet totiž zjistil, že ještě více ho těší vytvářet skládačky z těl zavražděných mladých žen. Ano, v jeho očích je to téměř rovno umění – a je odhodlán tvořit dál. Dokud ho Quinn nezastaví.

John Lutz začínal svoji spisovatelskou kariéru psaním povídek, následovaly romány. Opakovaně získal všechna možna prestižní ocenění . Jeho kniha Spolubydlící byla předlohou kultovního thrilleru v hlavní roli s Bridget Fondovou.

Lutz má na kontě již více než 250 povídek a 40 románů. Na otázku, kde bere nápady na knihy a kolik času psaním tráví, odpovídá: „Nápady dostávají mne – když se něco stane nebo něco vidím a zůstane to ve mně jako základ pro novelu… Myslím, že to nejde přesně definovat, kolik hodin denně trávím psaním. Být spisovatelem je něco jako být policistou, prostě 24 hodin ve službě.“

Tagy: