ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5538 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V češtině vychází Kamenný déšť, bestseller Thomase Engera

0 Richard Winter 14.2.2013

V češtině vychází první kniha Thomase Engera nazvaná Kamenný déšť. Světový bestseller Thomase Engera považovaného za jednoho z nejtalentovanějších autorů posledních let se již objevil v 18 zemích světa. V České republice ho vydává nakladatelství MOBA v překladu Alice Týnské.

Debutovou knihu norského spisovatele, novináře a hudebníka Engera provází slogan “Existuje špatná krimi, dobrá krimi… A pak Enger!”. Jedná se o jeho první samostatnou knihu z plánované šestidílné série o novináři Henningu Juulovi. Rok po jejím vydání následovala Fantomova bolest . Obě knihy způsobily poprask nejen v samotném Norsku, ale v celém světě. Práva na knihy byla prodána  mimo jiné do USA, Japonska, Francie, Německa či Velké Británie a Engerovy romány se okamžitě staly bestsellery.

Na všech šest knih (z toho tři ještě nejsou ani napsány) už zakoupila práva filmová produkční společnost. Autorovy mimořádné vypravěčské schopnosti ocenila také kritika, která ho označila za jednoho z nejtalentovanějších norských autorů posledních let. “Mám ráda Jo Nesba, hltala jsem Stiega Larssona a miluji Henninga Juula od Thomase Engera,” uvedla například Nicola Barlets z německého nakladatelství Blanvalet.

Kamenný déšť je příběhem novináře Henninga Juula, který se po dvou letech od tragické události, kdy při požáru v jeho bytě v Oslu zahynul jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragédie má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné – skryté v sobě. Jen obtížně se adaptuje na prostředí, ve kterém se znovu setkává se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase.

Jeho první pracovní den začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergské pláni. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má useknutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením života pátrat na vlastní pěst.