ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Česku právě vyšel nový komiks – gotický horor Ragemoor

0 Richard Winter 29.5.2013

V nakladatelství Comics Centrum vychází nový černobílý komiks, gotický horor Ragemoor z produkce Comics Centra. Původní komiks začal v USA vycházet v nakladatelství Dark Horse Comics v březnu roku 2012 ve formě sešitů. Poslední čtvrtý sešit vyšel v červnu 2012 a již v listopadu téhož roku vyšlo souborné vydání komiksu, a to rovnou v pevných deskách. Takto v USA vycházejí pouze známá, populární a úspěšná díla.

“Dílo scénáristy Jana Strnada a výtvarníka Richarda Corbena se velmi vydařilo a dokonce přeskočili i vydání v paperbacku, což není ve vydávání komiksů v USA naprosto obvyklé. Vydavatel si musel být stoprocentně jist jeho kvalitou a prodejností,” řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Jan Strnad, autor hororů a komiksový scénárista, má české kořeny. Pochází z Kansasu, kde se usadili jeho předkové, kteří přišli z Čech. On sám je ale stoprocentní Američan žijící v Los Angeles. Píše klasické hororové knihy a v komiksu Ragemoor se mu povedlo velice úspěšně navázat na tradici gotického románu, předchůdce současných hororů. S Richardem Corbenem spolupracoval již v minulosti na komiksech Mutant World, Last Voyage of Sinbad a Jeremy Brood.

Výtvarník Richard Corben byl v roce 2012 uveden do Eisnerovy síně slávy. V USA proslul adaptacemi děl Edgara Allana Poea do komiksů a pokračuje v tom i v současnosti. Kromě barevných obálek používá v komiksu Ragemoor pouze odstíny šedi, které využívá s maximální precizností a dosahuje tak nádherných prostorových kreseb. Komiks je postaven na klasickém evropském řazení obrázků, které je čitelné i pro člověka, který s komiksy nemá velké zkušenosti. Komiks do češtiny přeložil Jan Kantůrek, který je na tento druh literatury tím nejlepším odborníkem.

Limitovaná edice, kterou Comics Centrum k tomuto komiksu připravilo, měla obrovský úspěch a celé vydání 100 kusů se prodalo v předprodeji během 52 minut. Přípravě speciální limitované edice předcházel průzkum mezi zákazníky, zda by měli o speciální edici zájem. Naprostá většina dotázaných byla pro limitovanou edici. I přesto předčila poptávka v předprodeji očekávání vydavatele.

Tagy: