ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16117 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V centru Prahy se o víkendu uskuteční festival United Islands of Prague

0 jsk 22.6.2021

O víkendu 25. – 26. června se Střelecký ostrov, Kampa, Dětský ostrov a Janáčkovo nábřeží promění v hlavní centrum kulturního dění v Česku. Stane se tak v rámci 18. ročníku multižánrového festivalu United Islands of Prague s podtitulem German edition vol.2, který nabídne na šesti různých scénách rozmanitý mix hudebních interpretů i koncept Ostrovů inspirace. Návštěvníci se mohou těšit na mladé talentované hudebníky z tuzemska i zahraničí, zajímavé workshopy, přednášky, besedy s ambasadory, sportovní aktivity, relaxační zónu i program pro děti. Vstup bude tradičně pro všechny zdarma. V rámci festivalového víkendu v Praze dočasně vznikne tramvajová zastávka Střelecký ostrov.

Akce se po pěti letech přemístí z Karlína zpátky na ostrovy přímo do samotného srdce Prahy. Také hudebně se vrátí ke kořenům a originální dramaturgii. Vedle vycházejících objevů domácí i mezinárodní scény pořadatelé ve spolupráci se silnými pražskými subjekty veřejného prostoru připravili také unikátní koncept Ostrovů inspirace, který bude tematicky propojovat udržitelnost a diverzita. Pro návštěvníky bude v rámci 18. ročníku festivalu United Islands of Prague na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží připravena také bohatá gastro zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů i drinků.

Hudební fanoušci se mohou těšit na zajímavé objevy ze zahraničí i tuzemska, které se během festivalového dění postupně představí na šesti scénách: ČT art stage, Český rozhlas Vltava stage, R1 stage, Reflex stage, Český rozhlas Jazz stage a Janáček stage. Hudební program se navíc rozšíří i o Manifesto Market na Smíchově, kde se o line-up postarají DJs. Všude se to bude přímo hemžit mladými talentovanými hudebníky. Z pestrého programu si tak zaručeně vyberou vyznavači všech možných žánrů.

V pátek by si nikdo rozhodně neměl nechat ujít německý projekt Shelter Boy, který osloví nejen fanoušky nezávislých písničkářů jako King Krule, nebo elektronické duo Atna, jež se spoluprací s DJem Solomunem dostalo až do pořadu legendárního Peta Tonga na BBC Radio 1.

Sobota bude patřit postpunkové partě talentovaných divochů Drens z německého Dortmundu. Neméně zajímavý pak bude elektronický projekt Aggregat navazující svou tvorbou na německou tradici Kraftwerk. Českou scénu budou reprezentovat mimo jiné například zpěvačky Amelie Siba, Anabelle nebo Bára Zmeková. Chybět nebudou ani zástupci tuzemské urban music jako rappeři Redzed a Rohony nebo zpěvák The Curly Simon ze Slovenska. Na programu toho ale bude ještě mnohem více.