ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Cannes zahájí film Velký Gatsby

0 jsk 14.3.2013

Zahajovacím filmem 66. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes bude adaptace románu Velký Gatsby (1925) Francise Scotta Fitzgeralda. Snímek v režii Baze Luhrmanna bude promítnut jako součást sekce Official Selection mimo soutěž 15. května v Grand Théâtre Lumiere ve Festivalovém paláci.

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, který se měl do kin původně dostat již v prosinci 2012, se odehrává ve dvacátých letech dvacátého století na východním pobřeží Spojených států. Vypráví příběh romantické a současně tragické postavy Jaye Gatsbyho, kterého ve filmu ztvárnil Leonardo DiCaprio.

Vypravěčem je Nick Carraway (hraje ho Tobey Maguire), Carey Mulligan se ve filmu zahrála Gatsbyho lásku Daisy Buchanan, jejího manžela ztvárnil Joel Edgerton. Premiéry snímku v Cannes by se měli zúčastnit i bollywoodský herec Amitabh Bachchan a americký rapper Jay-Z, jenž se postaral o hudbu k filmu.

„Pro všechny, kteří na filmu pracovali, je obrovskou poctou zahajovat filmový festival v Cannes. S nadšení se vracíme do Francie a na festival, který byl našim srdcím vždy tak blízký. Třeba proto, že nedaleko odtud, ve vile u Saint-Raphaël, napsal Fitzgerald některé z nejdojemnějších a nejkrásnějších pasáží svého výjimečného románu. Před jednadvaceti lety v Cannes koneckonců promítali i můj první film Tanec v srdci,“ řekl režisér Luhrmann.

Festival v Cannes se letos uskuteční od 15. do 26. května.