ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28305 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Benátkách vyhrál filipínský film

0 jsk 12.9.2016

Čtyřhodinový černobílý filipínský film Ang Babaeng Humayo (Žena, která odešla) získal na letošním 73. filmovém festivalu v Benátkách hlavní cenu – Zlatého lva. Režisérem snímku je nezávislý filipínský režisér Lav Diaz.

Jeho drama vypráví o životě ženy, která se na třicet let nespravedlivě ocitla ve vězení a pokouší se najít cestu do nového života.

Velkou cenu poroty v Benátkách dostal thriller Toma Forda Nocturnal Animals (Noční zvířata). Cenu za nejlepší režii získal ruský tvůrce Andrej Končalovskij za snímek Ráj a mexický režisér Amat Escalante za film La Region Salvaje (Divočina). Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesl Argentinec Óscar Martínez za komediální film El Ciudadano ilustr, cenu pro nejlepší herečku získala americká herečka a modelka Emma Stone za roli v muzikálu La La Land.

Dvě důležité ceny na festivalu v Benátkách byly předány již dříve. Zlatého lva za celoživotní dílo si převzal polský režisér Jerzy Skolimowski, stejné ocenění dostal i slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo.