ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6797 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Už ve středu se v klubu Jazz Dock odehraje finále soutěže Jazzfruit

0 jsk 26.9.2023

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin.

Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home (na snímku), polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v kategorii Junior. Finálový koncert zakončí výherce minulého ročníku, polské Marcin Pater Trio.

Soutěž Jazzfruit je otevřena široké paletě jazzových stylů a je příležitostí pro mladé hudebníky věnující se jak tradičnímu jazzu, tak nejrůznějším crossoverům otevírajících jazz dalším hudebním vlivům. Soutěž pořádaná festivalem Mladí ladí jazz byla vyhlášena ve dvou kategoriích – české a mezinárodní.

Vítěz mezinárodní kategorie, určené pro hudebníky do 35 let, si odnese finanční odměnu tisíc eur, voucher od Kytary.cz či kvalitně zpracovaný záznam živého vystoupení. Výherkyně juniorní kategorie pro české hudebníky do 26 let získala koncert v Paříži, voucher od Kytary.cz i kvalitní nahrávku živého vystoupení a v neposlední řadě možnost zahrát si po boku finalistů mezinárodní kategorie.