ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24269 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Útok na natáčení filmu o Philu Spectorovi

0 Redakce 3.8.2011

Britská herečka Helen Mirrenová nehodlá odstoupit od natáčení filmu o hudebním producentovi Philu Spectorovi. Ten je v současné době ve vězení, kde si odpykává trest za vraždu herečky Lany Clarksonové.

Mirrenovou vyzvali k přehodnocení jejího záměru realizovat film členové organizace Friends Of Lana Clarkson. Tvrdí totiž, že snímek, jenž bude režírovat David Mamet, vykreslí Spectora v dobrém světle. Dodali, že pokud herečka od natáčení snímku neodstoupí, bude to mít „vážné důsledky“. Konkrétní ale nebyli.

Mluvčí Mirrenové pro deník Daily Mail řekl: „Helen Mirrenová pokračuje v natáčení, od projektu neodstupuje. Víc k tomu nemá co říct.“

Co přesně se mezi Spectorem a Clarksonovou stalo? V únoru 2003 hvězda filmu Barbarian Queen (1985) vykrvácela ve vstupní hale producentova domu poté, kdy ji zasáhla střela z pistole. Důvodem vraždy byl podle soudu a policie její nesouhlas s pohlavním stykem. Spector nicméně během procesu tvrdil, že se herečka zabila sama. Činil tak i poté, kdy byl vynesen rozsudek, který ho poslal na devatenáct let za mříže.

V připravovaném snímku společnosti HBO by měl Spectora ztvárnit Al Pacino. Mirrenová bude hrát jeho právničku Lindu Kenney Badenovou. Scénář napsal Mamet, výkonným producentem je Barry Levinson, který například režíroval film Doktor Smrt (2010) a Jacku Kevorkianovi, kontroverzním americkém lékaři, jenž svým pacientům pomáhal na jejich přání zemřít.

JŠp