ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29469 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Úspěšná výstava Jak se oblékají pohádky pokračuje

0 Richard Winter 15.10.2014

Nová výstava pohádkových kostýmů se opět bude konat v prostorách Strahovského kláštera od 21. do 31. prosince 2014. Zájemci si mohou prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek. Výstava vzniká ve spolupráci se Strahovským klášterem.

Když koncem roku 2008/09 otevřela autorka a kurátorka Jana Sommerová díky společnosti Barrandov Studio šatník urozených králů, princezen, princů, dvorních dam, ale i prostých lidí z chalup, a filmové kostýmy vystavila ve Strahovském klášteře, návštěvníci, velcí i malí, stejně jako v časech premiér oblíbených filmů se kupili do fronty na lístky.

Výstava nazvaná Jak se oblékají pohádky se konala déle, než bylo původně plánováno, zájem o ni měli pořadatelé i v jiných městech a dokonce i na filmových festivalech. Cestovní plán se plnil a stále plní dalšími daty a adresami a proto si budou mít zájemci možnost i tento rok prohlédnout výběr toho nejlepšího z českých filmových pohádek.

Součástí doprovodného programu výstavy Jak se oblékají pohádky budou projekce, atraktivní stylové kulisy ve kterých se děti na chvíli mohou proměnit ve sličného prince či líbeznou princeznu. Otevírací doba bude denně  od 10 do 11.30 a 12.00 do 17.00 hodin.

Foto: Muzeum hlavního města Prahy