ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Prague zveřejňuje kompletní hudební program

0 jsk 24.4.2023

Festival United Islands of Prague, který první květnový víkend oslaví své dvacáté narozeniny, zveřejňuje kompletní program. Diváci si budou moci vychutnat zhruba sedmdesát umělců z Česka, Slovenska, Německa, Švédska, Nizozemí, Maďarska, Irska, Francie a Lucemburska.

Festival se s uskuteční 5. a 6. května na Kampě, Střeleckém Ostrově, Janáčkově nábřeží a v klubech Jazz Dock, Klub Famu, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge. I letos bude festival pro všechny návštěvníky zdarma.

„Pro drtivou většinu zahraničních hostů platí, že pro ně bude hraní u nás premiérou. České publikum má tak skvělou možnost přijít na premiérové koncerty zahraničních hvězd pocházejících třeba z Irska, Maďarska nebo Lucemburska,“ říká producent festivalu Martin Voňka.

Vedle již oznámených kapel The Magnettes nebo Enola Gay se návštěvníci mohou těšit také na další interprety. Vystoupí nizozemsko-britská kapela Someone, která vyniká nejen skvělou hudbou, ale i parádní vizuální uměleckou tvorbou. Z Lucemburska dorazí raper Maz, který kombinuje emo-rap s odkazy na punk a metal, představí se Ria Rua, jejíž písně se hrály v rádiích v celé Velké Británii a v Irsku. Německo zastoupí artpopová kapela Sparkling a také zpěvačka Albertine Sarges, která ve svém přístupu zachovává smysl pro komedii.

Z české scény se na festivalu představí například zpěvačka Aiko (na snímku), Pam Rabbit, kapela Brighter Days, písničkářka Marjari, zpěvačka a raperka Baby G, Meizyy, metalová kapela Frozen Poppyhead a další.