ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5417 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Prague startuje

0 jsk 10.6.2022

Festival United Islands of Europe proběhne během pátku a soboty 10. a 11. června v Praze. Most Legií, jenž protíná Střelecký ostrov se dvěma hlavními scénami festivalu, bude v sobotu přístupný jen chodcům, cyklistům a tramvajím. Vznikne na něm také nová tramvajová zastávka Střelecký ostrov, která usnadní návštěvníkům cestu na i z festivalu. Janáčkovo nábřeží se promění v pěší zónu s gastronomickými stánky i stanovišti nehudebního programu festivalu. Celá akce je pro všechny zdarma.

Koncerty a aktivity budou probíhat na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově, Janáčkově nábřeží, u Jazz Docku, v Parku Portheimka a na Terase OC Nový Smíchov.

Festival se už v minulém roce zavázal ke snižování svých dopadů na životní prostředí a postupnými kroky míří k co největší udržitelnosti. Doposud realizované aktivity patří hlavně do oblasti odpadů a cirkulární ekonomiky, dopravy a gastronomie

„Rádi bychom našimi započatými aktivitami inspirovali naše spolupracovníky, partnery i návštěvníky k třeba i menším změnám v jejich chování a přístupu k nahlížení na to, co dělají,” říká manažerka festivalu Kamila Buráňová.

(foto: Marek Příhoda)