ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4723 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Prague otevře pražskou festivalovou sezónu

0 jsk 23.4.2024

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit náloži hudebních tónů. Uskuteční se tradiční festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do největších hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky.

Vedle tuzemské scény se představí například umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Ve středu 1. května se na scéně postupně objeví například polský zpěvák a producent Baasch, slovinská poprocková kapela LPS či maďarští Freakin’ Disco. Českou scénu zastoupí rocková partička Glad For Today.

Druhý festivakový den bude stát především na tuzemských talentech, kterým dá United Islands prostor skrze klubovou noc. Ta se letos rozletí na deset různých scén napříč pražskými kluby.

Kromě toho se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert proti xenofobii s názvem Symphony for Humanity, na kterém vystoupí mimo jiné také Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Páteční program hudebním fanouškům přinese pestrou paletu interpretů napříč celou Evropou. Mezi největší zahraniční lákadla bude dozajista patřit například irské indie-popové duo 49th & Main, velké očekávání s sebou nese německá parta Lonely Spring, která hraje hyperkpunk a byla v německém finále Eurovize, potenciál senzace v sobě skýtají shitpunkoví Joe & The Shitboys z Faérských ostrovů a domácí hudební prapor ponese například kapela Good Times Only.

Závěrečný den festivalu, sobota 4. května, bude především ve znamení talentů, kteří momentálně vyprodávají klubové sály napříč republikou. Mezi ně bezesporu patří například Rohony a čerstvý vítěz Andělů Mc Gey (na snímku), který loni dojal a nadchl fanouškovskou i odbornou obec citlivou deskou O tatínkovi, který usnul, šanci na sebe více upozornit dostane i Severals.