ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12108 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Prague nabídl sety The Sherlocks, Zrní, Save The Emotion a dalších

0 jsk 3.6.2019

V pražském Karlíně proběhl v poslední květnový den a v první červnový již šestnáctý ročník festivalu United Islands of Prague. V pátek se hrálo jen na velkém pódiu na Karlínském náměstí, kde zazářili britští The Sherlocks, naši Zrní a Povodí Ohře a irský zpěvák David Keenan, jenž se k dalším koncertům do Čech vrátí v srpnu, mimo jiné i jako předskokan Hoziera.

V sobotu se pak hrálo na šesti pódiích vystavěných v okolí Křižíkovy ulice. Na tom hlavním zářili Kapitán Demo, mladí Češi Save The Emotion (na foto), britští The LaFontaines či Husky Loops. Zajímavá byla i vystoupení dalších skupin a zpěváků, například slovenských From Our Hands, Maďarů Severne a Gustave Tiger, ukrajinského písničkáře Sashy Booleho, naší Zofie Dares, britských Islands, německých The Deadnotes a dalších. Jedno z pódií bylo věnované jazzové hudbě, na dalším vystupovali písničkáři a mohli i ti, kteří na místo přišli, v ulicích se objevilo několik buskerů.

V noci v pátek i v sobotu se vždy konaly Klubové noci v přilehlých klubech. Vzhledem ke slunečnému počasí dorazilo několik tisíc diváků.