ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30381 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Prague mají termín

0 jsk 30.12.2021

Pořadatelé oznámili konání 19. ročníku United Islands of Prague. Proběhne druhý červnový víkend, tedy 10. až 11. 6. 2022. Organizátoři potvrdili také místo konání. Akce se odehraje opět v historickém centru Prahy. Festival se tak definitivně vrací zpět ke kořenům, na ostrovy a k hudebním objevům.

V minulém roce se festival k radosti fanoušků úspěšně vrátil z Karlína zpátky do centra Prahy. „Věříme, že se nám letos podařilo festival restartovat dramaturgicky i v rámci Ostrovů Inspirace,“ uvádí Kamila Buráňová, nová šéfka festivalu. „Novinkou nadcházejícího ročníku bude přímé zapojení mediálních partnerů a dalších expertů do dramaturgické přípravy. Máme velké plány a přislíbené zajímavé spolupráce, takže je určitě na co těšit.“

United Islands již druhým rokem tvoří mladý entuziastický tým. Nadšení sdílí i producenti festivalu. „V kanceláři momentálně vedeme souboj generací a je vtipné vidět, že ta mladší vyhrává,“ říká David Gaydečka, producent festivalu.

„Nový tým má za sebou již úspěšný ročník 2021, kterým, navzdory pandemii a za dodržení všech vládních opatření, prošlo více než osmnáct tisíc návštěvníků. Z předání festivalu do rukou mladších kolegů a kolegyň máme radost a věříme, že festival posunou zase o kus dál a vpřed,“ doplňuje Gaydečku druhý z producentů Martin Voňka.