ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Islands of Europe odhalil program

0 jsk 2.6.2022

Festival United Islands of Europe – Freedom Edition odhalil svůj kompletní hudební program, který čítá více než padesát umělců z devíti zemí Evropy. Odehraje se 10. a 11. června na sedmi scénách v centru Prahy a jeho program je pro všechny zdarma.

„Návštěvníci se mohou těšit na skvělou akci s koncerty mladých umělců i na rozsáhlý nehudební program Ostrovy inspirace, který nabídne workshopy, promítání, výstavy i debaty. Celý program se odehraje na Střeleckém ostrově, Kampě, Janáčkově nábřeží, Dětském ostrově, parku Portheimka a Terase OC Smíchov a bude pro všechny zdarma. V centru Prahy a ani v Česku takovou akci nezažijete,” láká manažerka festivalu Kamila Buráňová.

Nově oznámenou hvězdou festivalu je průkopnice českého R&B, zpěvačka a raperka Annet X (na snímku), jež má ceny Apollo i Anděl. Kromě ní a 7krát3 vystřelila česko-slovenská nová jména zastoupená na festivalu do hudebního světa až po pandemii. Představují tedy jakýsi lockdown-baby boom hudební scény.

Pro drtivou většinu zahraničních vystupujících interpretů platí, že budou hrát v České republice vůbec poprvé a mezi mnohými jmény. Jmenovat lze irské rockové Thumper, rapera Albiho X, syntetický hyperpop Zouj z Německa či polskou zpěvačku Ofelii.

Po dvou letech se také návštěvníci mohou těšit na Klubovou noc, která se odehraje v pátek v Klubu FAMU, Chapeau Rouge a Skautském institutu v Rybárně na Kampě.