ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4677 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Island of Europe oslavil v Praze příchod léta

0 jsk 13.6.2022

Pátek a sobota patřily v Praze festivalu United Island of Europe – Freedom Edition. Během dvou dnů se na něm vystřídalo dohromady i s páteční Klubovou nocí téměř sedmdesát interpretů. Oproti minulému ročníku pořadatelé zaznamenali větší počet návštěvníků, odhady sahají k desítkám tisíc lidí.

Na Ostrovy obyvatele i návštěvníky Prahy přilákalo vydařené počasí, krásné prostředí, bohatý nehudební program, a hlavně koncertní vystoupení. Nejvíce táhly umělci z Irska, německý rapper Albi X, čeští zástupci 7krát3 (na snímku), Annet X či slovenská Katarzia. Velkým úspěchem bylo i utajované vystoupení rapové skupiny 58G.

„Máme velkou radost z toho, že nám vyšlo krásné počasí i že se návštěvníci festivalu dobře bavili. Drtivá většina zahraničních interpretů v Česku hrála poprvé, ale podle jejich nadšených reakcí jsme přesvědčeni, že rozhodně ne naposledy. Našli u nás určitě i velký počet nových fanoušků,” komentuje manažerka festivalu Kamila Buráňová hudební program, který dal tradičně prostor hudebním objevům před již ustálenými jmény české i zahraniční hudební scény.