ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27729 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

United Flavour vydají nové album a vyrazí na turné

0 Redakce 10.3.2011

Skupina United Flavour pokřtí  15. března v pražském Paláci Akropolis své druhé studiové album Attitude. Zahájí tím rovněž turné po českých a slovenských klubech.

Muzikanti na novém materiálu pracovali intenzivně celý loňský rok. Nahráli ve studiu celkem pětadvacet skladeb, z toho sedmnáct se objeví na novém albu. Kapela přizvala ke spolupráci hosty z celého světa, se kterými se potkala při vystoupeních na zahraničních festivalech nebo během spolupráce v rámci svého projektu doprovodné kapely Flavour Band. Patří mezi ně zpěvák Konshens (Jamajka), který pravidelně okupuje přední místa singlových hitparád, dancehallové trio Ward21 (Jamajka), Ras Kuko a Bratt ze španělské skupiny Cañaman, Cheeba (Polsko) z East West Rockers, česká rapperka Lara303, již tradičně zpěváci King Kalabash a Baron Black (Martinik/FR) a senegalský zpěvák a tanečník Kaolack. Doprovodné vokály do dvou skladeb nazpívala Jamajčanka Adena Myrie, jež pravidelně spolupracuje s legendárním studiem Tuff Gong a Sly & Robbie Production.

Skladby na novou desku se nahrávaly v rakouském studiu House of Riddim a v několika pražských studiích pod producentským dohledem baskytaristy Djeie. Na mix desky přiletěl z Londýna zkušený zvukař, baskytarista a producent Derek Fevrier, který řadu let spolupracuje se zvučnými jmény black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers a dalšími). Finální mastering proběhl v Senegalu ve studiu Real Master, které využívá také africká reggae hvězda Alpha Blondy.

Attitude vychází na labelu SubPub Records. Pro příznivce, kteří si CD objednají do 15. března na webu kapely, je připravena limitovaná bonusová edice anebo album v digitální podobě za sníženou cenu.

Attitude Tour 2011 pak bude nejrozsáhlejším turné v historii kapely. Skladby z nového alba i starší hity představí divákům v devatenácti klubech v České a Slovenské republice.  
 

ATTITUDE TOUR 2011:

15.3. Praha – Palác Akropolis
18.3. Uherské Hradiště  – Mír
19.3. Krnov – Kofola Music Club
24.3. Brno – Metro Music Bar
25.3. Bratislava – Majestic Music Club
26.3. Nitra – Nová pekáreň  – Horúčka jamajskej noci
31.3. Olomouc – U-klub
1.4. Ostrava – Marley club
2.4. Karviná – U Einsteina
8.4. Jablonec – Na rampě
14.4. Plzeň – KD Šeříková
15.4. Vysoké Mýto – Mklub
16.4. České Budějovice – Marty's klub
27.4. Usti nad Labem – Majáles
29.4. Hronov – Sál Josefa Čapka
30.4. Senice – Kunov – Reggae Baal
5.5. Opava – Městské  sady – Majáles
6.5. Košice – Collosseum
17.5. Praha – Lucerna Music Bar

tz