ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16254 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Unikátní výstava Marilyn končí v neděli 13. října

0 Richard Winter 9.10.2013

Už jen několik posledních dní bude v Jízdárně Pražského hradu přístupná světová putovní výstava Marilyn. Exkluzivní budoár “božské Marilyn” s třiceti páry bot na jehlovém podpatku a téměř padesáti na míru šitými modely, které oblékala ve filmu i v soukromí, s osobními deníky, fotografiemi, střípky ze slavných hollywoodských trháků a řadou dalších cenných pozoruhodností se návštěvníkům naposledy otevře v neděli 13. října.

Po tomto termínu se jedinečná expozice, vytvořená v loňském roce při příležitosti 50. výročí předčasné smrti americké krásky, definitivně přesune z Prahy do Tokia.

Výstavu Marilyn pořádá společnost Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo. Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde si veřejnost může prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů. Výstavu koncepčně doplňují díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe. Zastoupeni jsou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol.

Výstavu připravenou v loňském roce kurátory italského muzea Salvatore Ferragamo provází reprezentativní katalog. Expozice Marilyn v Jízdárně Pražského hradu měla být původně otevřena do 20. září, ptro velký zájem však byla prodloužena do 13. října.