ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5110 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Umělecké duo B&B bude mít premiéru na Švestkovém dvoře

0 jsk 30.5.2024

Umělecké duo B&B připravuje pohybový stand-up s názvem Tady a teď, který bude mít premiéru 8. června na Švestkovém dvoře v Malovicích. Autorky obrací známý formát stand-upu naruby a rozehrávají komické situace pohybem.

S humorným nadhledem však zviditelňují tíživý pocit, který všichni dobře známe – strach, že nám něco unikne, že jsme něco promeškali nebo že jsme nenávratně pozadu.

Divadelní duo B&B tvoří performerky Barbora Ješutová a Barbora Nechanická. Obě jsou absolventkami oboru Nonverbální divadlo na Akademii múzických umění v Praze a mají bohaté zkušenosti s pohybovým divadlem. Společně hrály ve filmu Efeméry (2021) souboru Farma v jeskyni, se kterým Ješutová kontinuálně pracuje od roku 2018 a účinkuje v inscenaci Commander (2022). Jako performerka také spolupracovala například s Veronikou Knytlovou nebo Divadlem Continuo.

Nechanická tvoří nejen na poli pohybového divadla, kde spolupracovala například s choreografkou Lenkou Vagnerovou, francouzským choreografem Lionelem Menárdem, ale i na poli činohry, kde se podílela na pohybové složce několika inscenací, například v Divadle v Dlouhé, Východočeském divadle Pardubice nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

(foto: Marcela Záchenská)

 

Tagy: