ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7588 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Umělci a zdravý životní styl: kdo jde příkladem?

0 Redakce PLAY.CZ 13.2.2019

Umělci bývají často pro mnoho lidí vzorem, který se sami snaží následovat. A ani otázka hubnutí toho není výjimkou. Samozřejmě i zpěváci a herci jsou jenom lidé z masa a kostí. Také bojují s mnoha problémy, váhy nevyjímaje. Co ale prozradili, že na ně zaručeně platí?

Zdravý životní styl

„Nemám čas dodržovat zásady zdravého životního stylu.“

Také si něco podobného říkáte? Jenže otázka zdravého životního stylu nesouvisí s tím, kolik máte volného času. To je pouze výmluva. Důležité je, uvědomit si zásady zdravé životosprávy a krůček po krůčku je zařadit do svého každodenního rytmu. Potom zjistíte, že vás to nestojí ani chvilku času navíc. Budete tyto zásady dodržovat naprosto samozřejmě.

Toto jsou nejčastější problémy, se kterými lidé bojují:

  • Jíte příliš mnoho sacharidů.Například zajídáte stres sladkostmi. Zvolte si proti stresu jiné zdravější zobání. Například semínka, ořechy apod. Skvělé jsou proti stresu sušené meruňky, které obsahují hodně hořčíku.
  • Nejíte pravidelně.Občas se nacpete a pak několik hodin nejíte nic. I v sebevětším pracovním shonu si najděte každé tři hodiny část na to sníst něco malého. Mějte v zásobě v tašce vždy malou zdravou svačinku, která se nezkazí: jablko, proteinovou tyčinku, müsli tyčinku.
  • Konzumujete hodně tučného masa a uzenin.Vybírejte si libové maso a dávejte přednost bílému masu před červeným. Když už musíte, tak z uzenin volte dietnější a lépe stravitelné varianty, například kuřecí párky. Sledujte také podíl masa v uzeninách.
  • Jíte instantní nebo konzervované potravinya zdravá výživa trpí. Snažte se si denně připravovat jídlo z čerstvých surovin. Je lepší, když si dáte celozrnný chléb s pomazánkou z cottage sýra a rajčetem, než instantní polévku z pytlíku. Přitom zdravé recepty mohou být i rychlé a nenáročné na přípravu.
  • Málo pijete.Obecný nešvar je, že během dne zapomínáme pít. Velkou chybou je snažit se pak nedostatek pitím velkého množství tekutin na jednou – je to příliš velká zátěž pro ledviny. Najděte si neperlivou čistou vodu, která vám bude chutnat, a mějte vždy v práci při ruce plnou lahev. Připomene vám, že máte pít.

A teď už se pojďme podívat na umělce, který jdou fanouškům v otázce zdravého životního stylu příkladem.

Lucie Bílá: Preferuje králíky a krůty

Zpěvačka Lucie Bílá má energie na rozdávání a vypadá stále dobře. Přiznává, že má kolem sebe tým lidí, kteří jí s životosprávou pomáhají a její jídelníček je pevně daný. Pije jenom čistou vodu a jí každou šestou hodinu. Před časem jí pomohla dieta, při které vynechávala vepřové a hovězí maso, dopřávala si jen králičí a krůtí. Dietu doplnila navíc o velké množství ovoce, hlavně ananas. Dále odbourala i mléčné výrobky, alkohol a kávu. Tuto dietu praktikovala třikrát denně, kdy jedla po pěti hodinách. Před nasazením diety navíc podnikla desetidenní detoxikační kůru, při níž jedla zeleninu a pila čistou vodu.

Alice Bendová potřebuje relaxovat

Podle Alice Bendové je při hubnutí nejdůležitější psychická pohoda a sama doporučuje thajskou masáž, ze které chodí vždy nadmíru zrelaxovaná. Kilogramy jdou potom dolů snáze. Jejím dalším tajným receptem je pravidelné stravování v menších porcích. Preferuje hlavně zdravé suroviny a snaží se jíst v klidu.

Bára Nesvadbová: Útroby čistí ovocem

Spisovatelka Bára Nesvadbová nedá dopustit na ovocnou dietu. Při dietě nejí nic jiného, než ovoce, které kombinuje podle chuti. K tomu popíjí směs ovocných šťáv, minerálů a enzymů, která má snížit chuť k jídlu, srovnat hladinu glykémie a důkladně vygruntovat žaludek a střeva. Dále se povoluje například jehněčí maso. Zapomenout ale musíte na celozrnné potraviny, chleba či brambory.

Václav Neckář: Vsadil na dělenou stravu

Zpěváka Václava Neckáře dohnaly k hubnutí především zdravotní potíže. Řešení našel u dobře známe dieta – dělené stravy, která u nás získala velkou popularitu. A za rok shodil neuvěřitelných 35 kg! Propagátoři této diety tvrdí, že tělo potravu výhodněji zpracovává, když od sebe oddělujeme potraviny živočišného a rostlinné. V praxi dodržujeme den „kytičkový“, kdy se jí zelenina a luštěniny, a „zvířátkový“, kdy je povoleno maso a mléčné výrobky.

Michal David: Krabičky mu pomohly

Krabičková dieta je také velice oblíbená a řadu příznivců našla i mezi celebritami. Zpěvák a skladatel Michal David není výjimkou. Když po dobu dvou měsíců jedl každý den pět nutričně vyvážených jídel v krabičkách, zhubl 10 kg. Krabičkovou dietu ostatně využíval v kombinaci s cvičebním programem i Milan Chovanec. Na krabičky nedá dopustit rovněž zpěvák Petr Kolář.

Oblíbená Keto dieta

S keto dietou také úspěšně hubnou známé osobnosti – Martin Dejdar, Jitka Zelenková, Jakub Smolík, Anna K. nebo Miluška Bittnerová. Základem keto diety je pět porcí jídel denně – od speciálních proteinových jídel a nápojů až k postupně přidaným běžným jídlům bohatým na bílkoviny.

Další triky celebrit

Meryl Streep: Místo půl lahve vína denně si dejte jen jednu skleničku.

Beyoncé: Hlídejte si pitný režim. A všechny sladké limonády vynechejte.

Sharon Stone: Každý den jezte ke svačině švestky. Ty obsahují vitamin E, který zpomaluje stárnutí a tvorbu vrásek. Navíc pročistí střeva a nastartují metabolismus.

Rihanna: Pravidelně cvičte a jezte. V jídelníčku nesmí chybět hodně zeleniny a vaječných bílků. Cukr je váš velký nepřítel.

Carrie Underwood: Nikdy nevynechávejte snídani, nedržte radikální diety. Vynechejte pizzy a sladkou limonádu. Tu nahraďte zeleným čajem a bílé pečivo vyměňte za celozrnné.

Zajímá vás, jak jste na tom s formou vy? Mnohé prozradí BMI kalkulačka.

Nikdy nezapomínejte na pohyb

Když se budete chtít dietami celebrit inspirovat, vždy myslete na to, že potřebujete zdravý jídelníček s nutričně vyváženou stravou.

Z každé diety si vezměte jen to nejužitečnější a nezatěžujte své tělo zbytečně drastickými dietami. Jezte několikrát denně menší porce.

Do jídelníčku zařaďte zeleninu, ovoce a další zdravé potraviny. Dále přidejte pohyb a snažte se být také psychicky vyrovnaní. Tak zaručeně vyzrajete na přebytečné kilogramy a zhubnete přirozeně.