ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25100 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ulice vstoupí do nové sezóny s novou znělkou

0 jsk 18.7.2023

Léto je v plném proudu, ale tvůrci seriálu Ulice nezahálí ani v těchto dnech. Dokončují se totiž práce na nové znělce, která se natáčela těsně před prázdninovou pauzou v natáčení. Jak to Ulici bude v novém hávu slušet?

Seriál má hned několik prvenství na našich televizních obrazovkách. Kromě jiného to je i nejdelší původní seriál u nás. Po prázdninách odstartuje už jeho devatenáctá sezona, což je úctyhodná řádka epizod. Za dobu, co se Ulice vysílá, se částečně obměnili nejen obyvatelé této proslulé čtvrti. Změn se dočkalo také prostředí, ve kterém se jejich osudy odehrávají. Není divu, že se tyto proměny pokaždé promítly také do podoby kabátu, do něhož se Ulice každý všední podvečer halí, do její znělky.

Od roku 2005, kdy se tato seriálová stálice na TV Nova rozběhla, se znělka Ulice několikrát výrazně změnila. Od vznášejícího se listu, s nímž si jemný vánek pohrával nad střechami budov stojících na uličním náměstíčku, které je centrem hlavního dění, přešli tvůrci po půldruhém roce k hlavním hrdinům, jejichž osudy diváci každý všední podvečer sledovali. Uliční náměstíčko jimi obživlo, ale ten pravý šrumec nastal až s další podobou znělky, ve které si kromě herců zahrál i celý štáb, který se na vzniku seriálu podílí.

V obou případech se na budovách, jež rámcují důvěrně známý prostor, objevovaly tváře těch, jejichž příběhy se v Ulici momentálně odehrávaly. To zůstalo poznávacím znamením i další, v pořadí již čtvrté znělky Ulice, v níž bylo zachyceno i střídání ročních období a koloběh života na uličním náměstíčku. Pátá znělka, která spatřila světlo světa před dvěma lety, byla naprosto odlišná. Z venkovního prostředí ji její tvůrci přenesli do míst, v nichž se staří známí z Ulice setkávají, do salonu, bistra, Coolny či jejich domácností. Pozorní diváci si jistě všimli, že spolu s obrazovým ztvárněním se pokaždé trochu změnil i zvuk znělky.

Nyní se znělka seriálu opět od základu změní. „Znělka Ulice se vrací ke svým kořenům a odráží se od příběhů hlavních hrdinů seriálu, které se vzájemně prolínají, jsou dojemné, humorné, romantické i dramatické zároveň. Diváci v ní uvidí stěžejní tváře seriálu, které se potkávají v různých prostředích, mají k sobě blízko, své životy nežijí odděleně od ostatních, ale spolu s nimi. Zároveň prožívají i chvíle čistě soukromé, rodinné, partnerské. A aby natáčení znělky nebylo jednoduché, odehrává se ve všech ročních obdobích, během celého dne, jak jsou diváci seriálu již zvyklí,“ popisuje novou znělku Ulice její producentka Janka Maršíková. Ulice tak znovu vysílá všem svým příznivcům signál, že se snaží, co nejvíce přiblížit lidem a ctít motto, se kterým před osmnácti lety startovala: „Možná je to vaše ulice, možná jste to vy sami.“