ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4962 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ulice sbírala peníze pro mobilní hospice

0 jsk 21.12.2022

Ve sbírce pro Fórum mobilních hospiců se seriálu Ulice a jejím divákům podařila vybrat částku o polovinu vyšší, než původně zamýšleli.

Všechny vybrané prostředky budou použity na to, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o dostupnosti služeb mobilních hospiců. Osvětě už teď významně pomohly i herci Ulice zapojení do propagace sbírky, díky nim dosáhlo na první pohled neatraktivní téma nečekaného mediálního ohlasu.

Umírání je téma, které se týká všech, přesto je někdy složité o něm mluvit, stejně jako o našich přáních spojených s posledními dny našeho života. Toho se nebojí zaměstnanci mobilních hospiců a nezalekli se ani tvůrci seriálu Ulice.

Příběh Zdenky (Yvetta Blanarovičová) se dočkal téměř po dvou letech po jejím dobrovolném skonu pokračování, když se její dcera Magda (Veronika Čermák Macková) rozhodla na základě maminčina dopisu uspořádat sbírku pro Fórum mobilních hospiců, protože dobře ví, jak důležitá je pomoc někoho dalšího, když pečujete o své vážně nemocné blízké. Možná také cítí, že kdyby bývali věděli o službách mobilních hospiců více, maminka by se tenkrát snad i mohla rozhodnout jinak.

Tagy: