ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5212 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ulice města rozezní Katarzia, Vojtaano, Bára Hrzánová nebo Laco Déczi

0 jsk 14.6.2023

Pod heslem „Umění patří do ulic!“ rozehraje v pátek 23. června a v sobotu 24. června na 150 hudebníků z Čech i ze zahraničí na tři desítky míst v centru Prahy i v dalších přilehlých městských částech.

Městem budou znít nejrůznější žánry od popu přes rock, rap, jazz, folk, R&B až po world music v podání známých muzikantů i začínajících buskerů, kteří vystoupí přímo ulicích, na náměstích, v parcích a na dalších veřejných místech.

Mezi účinkujícími festivalu Praha žije hudbou budou například slovenská alternativní písničkářka Katarzia, hudebník a stand-up komik Vojtaano, jazzová legenda Laco Déczi, „femipunkerka“ Mucha, rapper a básník Lipo, zpěvačka a herečka Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa, kanadsko-irské alt-folkového duo Bookie Baker, písničkář Jakub König. Dále vystoupí třeba raperka Arleta, elektronické dechové trio ze Slovinska Pantaloons, dechový showband Brass Avenue, popová zpěvačka Elly nebo balkánskými rytmy ovlivnění Czardashians.

Po oba dny zamíří do ulic i bubenická show Groove Army. Že umění opravdu patří do ulic již tradičně přijedou dokázat i buskeři ze zahraničí.