ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14440 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ukrajinská zpěvačka Maruv nepojede na Eurovizi

0 jsk 27.2.2019

Zpěvačce Anne Korsun známé pod uměleckým jménem Maruv, která měla Ukrajinu na reprezentovat na Eurovizi, dala státní veřejnoprávní televize několik podmínek včetně té, aby dočasně zrušila všechna svá plánovaná vystoupení na území Ruska. Zpěvačka dostala čtyřiadvacetihodinový limit, v jehož rámci se měla rozhodnout. V pondělí večer pak na Facebooku oznámila, že na Eurovizi nepojede.

Podle svých slov neměla problém zavázat se ke zrušení vystoupení v Rusku, ale několik jiných podmínek, jejichž splnění od ní veřejnoprávní televize také vyžadovala, bylo pro ni již neakceptovatelných.

„Jsem občankou Ukrajiny, platím tu daně a miluji Ukrajinu. Ale nejsem ochotna recitovat nějaké slogany a změnit svou účast v této soutěži na promo akci pro naše politiky,“ napsala zpěvačka, aniž by uvedla, co konkrétně od ní televize požadovala.

Televize k situaci v pondělním prohlášení uvedla pouze tolik, že jednání se zpěvačkou nebylo úspěšné. Podle ní soutěžící v Eurovizi musí být i kulturním vyslancem země, která ho tam posílá, a sdílet názor daného národa. Jednání měla podle slov zpěvačky trvat až sedm hodin. Do kauzy se v pondělí vložilo i ukrajinské ministerstvo kultury, podle kterého by za Ukrajinu mělo být dovoleno zpívat pouze vlastencům, kteří jsou si vědomi své odpovědnosti.

Tagy: ,