ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

UDG mají nového kytaristu

0 Redakce 3.6.2010

Ústecká skupina UDG má nového kytaristu. Kapelu opustil francouzský kytarista Guillaume Kondracki a na jeho místo za běhu naskočil liberecký kytarista Tomáš „Volt“ Vohradský. „Guillame byl jednoduše unavený z věčného koncertování a cestování.
Odehrát 120 koncertů ročně je velmi náročné. Když si k tomu připočtete ještě jazykovou bariéru, není se čemu divit. Zůstáváme samozřejmě dobrými kamarády,“ komentuje kytaristův odchod bubeník Jugi, který Guillama do kapely před třemi lety přivedl.

Frontman Petr Vrzák k volbě nového kytaristy prozrazuje: „Výběr nového kytaristy probíhal v duchu UDG. Volta jsme znali jako produkčního z libereckého klubu Vlak a zároveň jako kytaristu a zpěváka liberecké skupiny Pech. Byli jsme kamarádi už nějakou dobu a tušili jsme, že bych mohl do kapely zapadnout.“

UDG má před sebou pěkně  nabité léto, které absolvuje už v nové sestavě. Již tento týden vystoupí na festivalu Coca-Cola JamRock v Žamberku, kde v rámci festivalové hry Založ si stanové městečko se fanoušci mohou „vyspat s UDG“. Kapela vystoupí také na všech tradičních letních festivalech jako jsou  Mezi ploty, Votvírák, Animal fest, Basinfire fest, Rock for People, České hrady, Sázavafest a další. Na začátku září skupina UDG také vyrazí za svými fanoušky až na řecký ostrov Rhodos, kde jim zahraje v klubu Golem.

tz