ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Udělování Zlatých malin ovládly filmy Batman vs. Superman a Hillary’s America

0 jsk 27.2.2017

Sobotní udělování Zlatých malin za to nejhorší, co v loňském roce přinesl filmový průmysl, ovládly snímky Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti a Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party (na snímku), které získaly shodně čtyři anticeny.

Dokument Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party prohlásili za nejhorší film, přičemž jeho tvůrci Dinesh D’Souza a Bruce Schooley získali Zlaté maliny za nejhorší režii a herecké výkony v hlavních rolích. Batman vs. Superman zase bodoval v kategoriích Nejhorší herec ve vedlejší roli (Jesse Eisenberg), Nejhorší dvojice na plátně (Ben Affleck a Henry Cavill), Nejhorší scénář (Chris Terrine a David S. Goyer) a Nejhorší pokračování.

Nejhorší herečkou ve vedlejší roli se stala Kristen Wiig za výkon v komedii Zoolander No. 2. Cenu Razzie Redeemer Award, kterou organizátoři připomínají, že její držitelé nejsou pro film nadobro ztraceni a mohou se posunout k mnohem lepším výkonům, získal herec a filmař Mel Gibson.

Zlatá malina je levná, ručně vyřezávaná malina velikosti golfového míčku nasprejovaná zlatou barvou, která je umístěna na filmovém kotouči. O anticenách, které vznikly v roce 1980, rozhodují členové Golden Raspberry Award Foundation – novináři, filmoví fanoušci a profesionálové z filmového průmyslu. Zlaté maliny vyhlašují tradičně den před předáváním Oscarů.