ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 zbývá z nové desky vymyslet třicet procent

0 jsk 2.10.2014

Baskytarista irské kapely U2 Adam Clayton prozradil, že jejich připravovaná čtrnáctá studiová deska s uvažovaným názvem Songs Of Experience je již ze sedmdesáti procent napsaná.

„Myslím, že už máme sedmdesát procent materiálu, který by měl být na albu. Zbývajících třicet procent bychom měli vytvořit relativně snadno. Ale je těžké odhadnout, kolik energie bude třeba, abychom ty skladby zcela dokončili,“ uvedl v rozhovoru pro britský hudební magazín Q.

Clayton se také vyjádřil k tomu, jakým způsobem hodlá kapela novou desku vydat. Aktuální album Songs Of Innocence (2014) nabídla zdarma v digitální verzi na portálu iTunes. „Záleží na tom, jak dlouho bude trvat, než ji dokončíme. Možná už v té době bude fungovat nová metoda na vydávání alb. Musíme si počkat a uvidíme. Ale ano, bylo by předvídatelné, kdybychom to udělali stejně. Možná se do té doby změní zákony a budeme muset najít nějaký jiný způsob, jak to uděláme,“ vysvětlil.

U2 plánují příští rok absolvovat ke zmíněné nahrávce Songs Of Innocence turné. Většinu koncertů chtějí odehrát v halách.

Tagy: