ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25641 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 se zřekli všech skladeb, které natočili s Rubinem

0 Redakce 1.12.2008

U2 odložili do šuplíků velké množství skladeb, které nahráli s producentem Rickem Rubinem, pro své nadcházející, dvanácté studiové album.

Kytarista Edge irské formace U2 prozradil, že kapela nechala stranou nedokončené skladby, na kterých dělala se známým (především metalovým) producentem Rickem Rubinem (Metallica, Slayer, Red Hot Chili Peppers, System of a Down, Rage Against The Machine, AC/DC, ale i Shakira, nebo Johnny Cash), protože nesedly nahrávacímu stylu skupiny. „Nic z toho materiálu se nedostalo na náš nový projekt. Všechno bylo napsáno až následovně,“ vysvětluje muzikant. „Dal nám mnoho hodnotných rad a všechno ostatní. Jenže on je přesvědčen o tom, že se nesmíte přiblížit k studiu, dokud nevíte, co přesně chcete dělat, což je samozřejmě přesný opak toho, jak obvykle pracujeme."

U2 se pak dali dohromady se svými dlouholetými producenty Brianem Eno a Danielem Lanoisem, s kterými v současnosti pracují na novince s pracovním názvem No Line On The Horizon. „Šli jsme do toho s Brianem a Dannym doslovně jako do experimentu, abychom zjistili, co se stane. A najednou tu byla přemíra materiálu, nápadů," vypráví Edge dál o inspiraci, kterou do nich vlila spolupráce s těmito producenty, a objasnil i původ pracovního názvu nového alba, který má asociovat představu o nekonečnu. „Jak mi Bono vysvětlil, je to taková vize… Je to jako když se někam posouváš, ale nejsi si úplně jistý jakým směrem – je to jako okamžik, kdy splývají moře a nebe. Je to vize o nekonečnu, řekl bych, že je to taková Zen představa.

Samotná deska je již téměř hotová, a jak se shodli Bono a šéf Universal Music, k dokonalosti jí chybí jen ještě dvě skladby, což se nakonec stalo důvodem posunutí jejího vydání z konce letošního roku na únor 2009.

Další zpráva z tábora U2 mluví o smrti prvního producenta skupiny Roba Partridge. Patridge odešel ze světa ve věku 60 let – příčinou jeho úmrtí byla rakovina jater.
V roce 1980 producent zajistil U2 smlouvu s labelem Island Records. „Rob Partridge byl prvním člověkem v britském hudebním průmyslu, který na nás začal pět chválu. On nejen měl čich na mladé talenty, on je také uměl živit… byl to člověk, který tě poučil, o obtížích, s kterými se budeš potýkat i o tom, jak je překonávat…  byla to vzácná osobnost,“ nechal se slyšet Bono. romě toho že pomohl U2, Patridge svého času sehrál významnou roli také v kariéře Boba Marleyho, Toma Waitse, Grace Jones, Marianne Faithfull aj.

ZLATINA JEŘÁBKOVÁ