ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8285 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 připomenou dvacet let Achtung Baby

0 Redakce 16.8.2011

19. listopadu letošního roku to bude dvacet let, kdy irská kapela U2 vydala jedno ze svých komerčně nejúspěšnějších alb Achtung Baby (1991). Výročí členové kapely oslaví vydáním speciální reedice, jež bude v té nejnákladnější verzi obsahovat deset disků v jediném boxu.

Podle vyjádření vydavatelské  společnosti Universal Music bude mít reedice hned několik podob, přičemž ta základní nebude ničím obohacena a přinese pouze nové vydání původního alba, které nebude remasterované. Důvod je prý prostý – členové kapely jsou se zvukem své desky i po dvaceti letech spokojeni. Podle nich odpovídá tehdejší době a navíc je nadčasový.

Dvojdisková verze bude obohacena o bonusový disk s B-stranami a raritami. Mimořádný zájem bude jistě i o limitovaný The Vinyl Box Set se šestnáctistránkovým bookletem a čtyřmi vinyly, z nichž dva budou čiré a nabídnou B-strany a několik rarit. Největší pozornost je ale věnována Über Deluxe Edition, která bude obsahovat deset nosičů – šest CD a čtyři DVD. Připraveny jsou i další zajímavé verze.

Zatím poslední studiové  album irské kapely se jmenuje No Line On The Horizon a vyšlo v únoru 2009.

JŠp