ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 loni vydělali nejvíc

0 Redakce 2.3.2010

Irská skupina U2 si loni ekonomicky nesmírně pomohla. Především díky turné, které  nese název 360º, se uvedená čtveřice stala nejlépe vydělávající  za rok 2009.

Irští muzikanti stojí  se ziskem 108 milionů dolarů (asi 2 miliardy korun) v čele žebříčku nejlépe vydělávajících osobností hudebního průmyslu podle amerického časopisu Billboard. Druhý se s výrazným odstupem umístil zpěvák Bruce Springsteen s 57 miliony dolarů a třetí skončila Madonna, která vydělala 47 milionů dolarů.

Na dalších příčkách se umístila Britney Spearsová se 43 miliony a australská skupina AC/DC s 38 miliony. Z první pětice si přijeli loni přivydělat o do Čech pouze Madonna a AC/DC. Turné vítězných U2 se k nám nedostalo, ovšem bylo možné je „chytit“ v Německu nebo Polsku. Do České republiky nedorazilo především proto, že u nás není tak velký fotbalový stadión, který by umožnil pořadatelům postavit pódium do středu a kolem přizvat co nejvíce diváků.

Kromě tržeb ze světových turné časopis Billboard započítává do výsledné sumy také zisky z prodeje hudebních nosičů a z muziky prodané na internetu, autorské poplatky a další příjmy. Před rokem byla na prvním místě Madonna.

JŠp