ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4847 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U rockové opery Antigona byly před deseti lety Eva Urbanová i Lenka Dusilová

0 Redakce 12.5.2015

České rocková opera Antigona slaví 10 let. Její první nahrávky pomohly ke vzniku scény RockOpery Praha a dodnes se těší velkému úspěchu. Třetí díl antického cyklu mohou diváci vidět v pátek 15. května od 19 hodin. Příběh vycházející z bájného starověku s sebou přinese živou kapelu, nový cirkus a špičky české rockové scény.

„Letos to bude deset let od vzniku prvních nahrávek rockové opery Antigona, která iniciovala zrození samotné RockOpery Praha. Na prvních demosnímcích této opery s námi spolupracovali umělci jako Lenka Dusilová, Luboš Hájíček nebo sopranistka Eva Urbanová. Nyní se návštěvníci mohou těšit na mladé rockové talenty i známé profesionály, mezi nimiž nebudou chybět jedinečné hlasy například Viktora Dyka či Vlasty Horvátha,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Rocková opera Antigona vypráví příběh podle Sofoklovy antické tragédie na téma generační vzpoury a lásky doslova až za hrob. První dějství zobrazuje boj mezi Oidipovými syny o moc v Thébách a jeho důsledky, druhé dějství je příběhem Antigony a její vzpoury proti vladaři, třetí dějství zahrnuje soud nad Antigonou a její trest. Na inscenaci se podíleli Milan Steigerwald a Pavla Forest, režie se ujal Roman Štolpa.