ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14734 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Twenty One Pilots přestavili novinku během přenosu

0 jsk 24.5.2021

Americká kapela Twenty One Pilots vydala album Scaled And Icy. Je to v pořadí šestá deska dvojice z Ohia. Tyler Joseph a Josh Dun nahrávku představili během globální akce Twenty One Pilots – Livestream Experience.

Album Scaled And Icy vzniklo během kovidové pandemie a výrazně se na něm otiskly emoce, jež v roce 2020 převládaly, úzkost, osamělost, nuda a nejrůznější pochybnosti. Vzhledem k situaci dvojice změnila proces nahrávání, vzdala se společné práce ve studiu a vyměnila ji za virtuální komunikaci. Základ většiny písniček natočil zpěvák a skladatel Tyler Joseph v domácím studiu v izolaci. S tím koresponduje i název alba – má asociovat stav, v jakém se deska nahrávala a jak hudebně působí. Tedy jaksi zmenšeně a izolovaně. Pozorným příznivcům Twenty One Pilots neuniklo, že jméno alba je zároveň anagramem fráze Clancy is dead z předchozí desky Trench.

„Je opravdu těžké se naladit a pokračovat v tom, co jsme doposud dělali, bez koncertů a interakce s našimi fanoušky,“ prozradil Tyler Joseph v květnu 2020 v rozhovoru pro Apple Music 1 a naznačil, že se kapela nejspíš vydá novou cestou.

Předchozí alba skupiny byla do detailu propracovanými koncepčními nahrávkami plnými skrytých odkazů, příběhů a postav. V tomto smyslu je novinka Scaled And Icy mnohem spíš kolekcí písniček a láskyplným rodinným vyznáním Tylera Josepha. Přestože je zvukově pestřejší, působí skromněji než mistrovské dílo Trench z roku 2018. Skupina se na něm vrací k vlastním kořenům.