ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30686 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 věnovali ventilátor Nemocnici Motol

0 jsk 24.4.2020

Ještě před vyhlášením nouzového stavu stál hrdě v dekoraci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, dnes pomáhá pacientům na ARO Nemocnice Motol. Řeč je o unikátním plicním ventilátoru, který TV Nova za účasti Kapky naděje věnovala Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Motol.

Do rukou přednosty kliniky MUDr. Tomášovi Vymazalovi jej předaly herečka Dana Morávková a kreativní producentka seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Simona Matásková. „Všechny přístroje, které v Ordinaci máme a využíváme pro natáčení, jsou skutečné a funkční. Vzhledem k současné situaci nemůžeme natáčet, tedy ani využít tento přístroj, který ale může být velmi užitečný jinde. Jsme proto moc rádi, že ho můžeme poskytnout tam, kde je ho akutně zapotřebí,“ říká Matásková.

„Vůbec jsem netušila, jaký poklad v Ordinaci máme a jsem opravdu moc ráda, že tento plicní ventilátor, který stejně jako my jen hrál, že pomáhá, bude pomáhat doopravdy a může skutečně zachránit lidské životy,“ doplňuje producentku herečka Dana Morávková, která v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 už jedenáctým rokem ztvárňuje lékařku Zdenu Suchou.