ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrci Případů 1. oddělení začínají natáčet osm nových dílů

0 Richard Winter 27.2.2015

Natáčení druhé řady Případů 1. oddělení potrvá od první březnové neděle až do července a opět se zaměří na policejní práci z jiného úhlu než většina současných kriminálek. “Zase se obejdeme bez stříleček, fantasticky rychlých analýz DNA a výbuchů aut,” uvedl kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině vznikla už první řada seriálu.

“Shoří všehovšudy dvě auta, a to úplně banálně, aby pachatelé zametli stopy, takže naši kriminalisté to budou mít při objasnění těžší a budou muset víc využívat hlavu a důvtip. Přibude papírování, operativní práce na hraně zákona a hlavně nás čekají odolnější pachatelé, z nichž někteří se nepřiznají vůbec; o to větší úsilí bude náš tým muset vyvinout při fázích dokazování,” sdělil producent Reitler.

Scenáristické práce na druhé řadě se ujalo osvědčené tvůrčí duo novináře Jana Malindy a vedoucího oddělení vražd Josefa Mareše. “Po dopsání posledního dílu jsme o pokračování vůbec neuvažovali. Nečekaně pozitivní ohlasy Případů 1. oddělení nás ale přinutily začít o tom přemýšlet. Opravdu dlouho jsme to ale zvažovali. Chtěli jsme mít jistotu, že máme dost sil a nápadů, abychom kvalitou překonali první sérii. Nejsme profesionální scenáristé a máme pracovní závazky vůči našim zaměstnavatelům,” vysvětlovali před časem Jan Malinda a Josef Mareš. Nyní dokončili scénáře k šesti epizodám, další dva vzniknou v průběhu jara.

Tvůrčí tým se rozhodl zasáhnout i do skupiny hlavních postav. “Vítězná sestava se nemění, ale abychom mohli hrát o ligu výš, museli jsme posílit,” vysvětluje vedoucí projektu Tomáš Feřtek a doplňuje: “Ukážeme, že schopní a obětaví policisté pracují i na jiných odděleních a také na obvodech; zaslouží si, aby byli na očích.”

Textový online přenos z první klapky natáčení, kterým bude provázet jeden ze scenáristů seriálu Jan Malinda, lze sledovat v neděli, 1. března.

Foto: Česká televize